AdTaily i zarabianie


Zainspirowany tym, co przeczytałem na antyweb’ie postanowiłem zrobić małe zestawienie tego, ile serwisy internetowe, strony, portale, blogi mogą zarobić na reklamach AdTaily. Już od jakiegoś czasu chciałem takie zestawienie zrobić, a wpis Pana Grzegorza, pchnął mnie, aby w końcu coś zrobić. Ogromna liczba ludzi, którzy rozpoczynają swoją przygodę z Internetem od tej drugiej strony, czyli zaczynają produkować a nie tylko konsumować marzę o wielkich pieniądzach, gdyż w tym naszym XXI wieku to właśnie Internet, dla wielu stał się synonimem amerykańskiego snu. Wielkie pieniądze, które drzemią w sieci są praktycznie dla każdego na wyciągnięcie ręki, a pieniądze te pochodzą przede wszystkim z powierzchni reklamowych sprzedawanych na oglądanych stronach, przez ich właścicieli. Chyba najszybciej rosnącym w polskim necie systemem sprzedaży reklam jest właśnie AdTaily. Łatwość obsługi, nie nachalne bandery reklamowe, a przede wszystkim możliwość ustalenia ceny za banner przez właściciela sprawia, że praktycznie każdy może mały widget na swojej stronie wrzucić i… i zarabiać.

Postanowiłem zestawić kilkanaście serwisów, na których są widgety AdTaily. Podzieliłem na konkretne kategorie, zestawiając ilość boxów na danej stronie z ceną za jeden dzień, wyliczając przy tym ile miesięcznie z AdTaily dostanie właściciel.

Wnioski? Hm, wniosek jest taki, że jak się dobrze pisze i ma wiernych czytelników (antyweb), albo ma się dobry pomysł na podobnie tematycznie blogi (grupa blomedia) to na samym AdTaily można całkiem nieźle zarobić. Przedstawiłem 25 sitów, gdzie ceny jak widzicie są bardzo zróżnicowane. Wniosek, który rzuca mi się w oczy, to, że blogerzy za swoje pisanie, za swoje subiektywne zdanie o świecie każą sobie płacić więcej niż inni, a to dobrze, bo trzeba się cenić ; ). W zestawieniu widać też, że posiadanie dobrego, poczytnego bloga (kominek) może się  bardzo opłacać ; ).

Ciekaw jestem opinii na temat tego zestawienia. Dodam tylko, że przy wyliczeniach uwzględniłem 30%, które bierze AdTaily jako prowizje.

Reklamy

2 responses to “AdTaily i zarabianie

  1. Dlaczego blogi z ogladalnoscia 600k UU maja wg Ciebie mniejsze prognozy zarobku niz blogi z 80k UU? Z czego to wynika?

  2. Blogi z oglądalnością 600k UU mają większy potencjał, a ja zestawiłem tylko i wyłącznie zarobki na podstawie AdTaily. W AdTaily każdy blog ustala sam cenę za 1 dzień prezentowania reklamowego boxu. Oczywiście że im więcej UU, tym lepiej/tym łatwiej to speiniężyć itp, itd… Dowodem niech będzie, że na najbardziej poczytnych blogach z grupy blomedia jest kampania play’a (tapeta + duży banner), a na tych mniej odwiedzanych nie ma …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s