tivi szołs


Od pewnego już czasu, jakoś pewnie już ze dwa lata z żonką wieczorami oglądamy amerykańskie seriale. Bardzo wiele z tych seriali jest poprostu fenomenalne! Amerykanie to jednak potrafią zrobić dobrą rozrywkę, a przy okazji duże pieniądze, bo jak im się zaczął kryzys w Hollywood, że scenarzyści nie chcieli pisać, bo za mało pieniędzy im wytwórnie płaciły, to się wytwórnie przerzuciły na produkcje seriali. W ostatnich latach od wielkiego brata zza oceanu dostaliśmy całą masę, przeróżnych opowieści odcinkowych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Poczynając od takich jak Rodzina Soprano (genialny, chociaż w pewnym momencie zaczął mnie nudzić), Sześć stóp pod ziemią (ang. Six Feet Under, świetny serial z dużą dawką czarnego humoru), Heroes (z polska tak zwani Herosi, fajny serial sf, o ludziach z nadludzkimi zdolnościami) aż po klasyki już, takie jak Dr House, Greys Anathomy czy Desperate Houswifes. O kilku z tych pozycji, poniżej :)

Na początek prawdziwy według mnie mega hit, jakim jest Dexter. Jeśli ktoś nie oglądał, to krótkie wprowadzenie. Serial opowiada o seryjnym mordercy, który uzależniony jest od zabijania ludzi, tak jak inni od papierosów, kawy czy trawki, tak Dexter jest uzależniony od zabijania. Ale żeby było zabawniej, tytułowy bohater pracuje w lokalnej policji i zajmuje się badaniami śladów krwi, na miejscach przestępstw. Z żonką, zaczęliśmy Dextera od trzeciego sezonu, żeby w ekspresowym trybie (około 2 tygodni) obejrzeć sezon pierwszy, drugi i czwarty, który na chwilę obecną jest ostatnim. A ostatni odcinek czwartego sezonu jest wprost genialny. Co mnie w Dexterze urzekło? Niesamowita fabuła, zwroty akcji, teksty i przemyślenia głównego bohatera, świetna gra aktorów, bardzo mocno polecam ten serial. Z tego co wyczytałem na amerykańskich stronkach, to w tym roku piąty sezon będzie, doczekać się nie mogę.

Kolejnym, który ostatnio zrobił na mnie duże wrażenie to Flash Forward. Nowa amerykańska produkcja, która troche mi kultowych już Lostów przypomina. Zawiłość akcji, pomieszanie czasu teraźniejszego z przyszłością i przeszłością, miks różnych bohaterów i zagadka, która póki co jest kompletnie zagmatwana i nierozwiązana, zachęcają do oglądania kolejnych odcinków. Po krótce o fabule. W pewnym momencie, w roku 2009, na całym świecie na ponad dwie minuty wszyscy ludzie tracą przytomność. Ogrom zniszczenia świata, podczas tej utraty świadomości jest ogromny. Chaos jaki panuje, ilość zabitych itp, daje do myślenia. Jednak, jak się okazuje pod koniec pierwszego sezonu, nie wszyscy ludzie na świecie stracili wtedy przytomność. Zagdka zaczyna się gmatwać coraz bardziej, i jednocześnie mnie jako widza, serial zaczyna wciągać coraz mocniej.

Chciałem kilka słów też o kultowym Housie napisać, gdyż wydaje mi się że kolejny (6 sezon) robiony jest z przymusu. Żałuje, że seria nie zakończyła się na 5 sezonie, i na tym że Greg trafił do psychiatryka. To byłoby bardzo smutne, ale jakże prawdziwe zakończenie kariery genialnego pana doktora. Szósty sezon oglądam, chociaż nie bawi mnie już tak jak poprzednie. Wydaje mi się, że Gregory House nie jest już mnie w stanie niczym nowym zaskoczyć. Jego cięte riposty coprawda nie rzadko sprawiają, że śmieję się siarczyście, ale to już nie to co kiedyś. Co za dużo to nie zdrowo. Ten nowy House, który nie łyka pigułek i staje się fajnym, do pogadania facetem nie sprawia mi tyle radości co wiecznie naćpany Vicodinem stary dr.

A wiecie co jest najfajniejsze w oglądaniu nawet najnowszych amerykańskim seriali? Że można je bez najmniejszego problemu oglądać w internecie. :) Co prawda zwolennicy mega jakości HD i inni puryści video nie mają tam czego szukać, ale jeśli chce się pooglądać to polecam http://iitv.info/ lub http://seans24.pl/. I właśnie dlatego o tym tu napisałem :). Miłego odbioru.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s